Prostowanie włosów

Dziś co nieco o prostowaniu włosów, a właściwie o prostownicach. Nikt nie ukrywa przed nami prawdy na temat prostownic... po pierwsze niszczą włosy, po drugie niszczą włosy no i wreszcie po trzecie niszczą włosy! 
Tak więc po co prostujemy i niszczymy włosy? Przecież równie dobrze możemy je uczesać lub spiąć. Jednak proste włosy były, są i zawsze będą modne. Nie wszyscy mają tak piękne włosy jak Panie z reklam, dlatego by to osiągnąć musimy sięgnąć po nieco drastyczniejszy środek jakim jest prostownica. (P.s. Panie z reklam wcale nie mają takich pięknych włosów przed stylizacją, pewnie też używają prostownic...dobra wiem, że o tym wiecie, koniec tych wygłupów). 
Nie jestem zwolenniczką prostowania, jednak moje włosy są lekko podkręcane, tak więc prostowanie jest nieuniknione. Parę lat temu miałam fioła na punkcie prostych włosów, codzienne prostowanie, czasem dwa razy dziennie, pomyślcie jakie wtedy miałam koszmarne włosy... połamane, matowe, przesuszone i co najgorsze przerzedzone. W pewnym momencie powiedziałam STOP i definitywnie odłożyłam prostownice na bok, wtedy mogła dla mnie nawet nie istnieć. Po jakimś czasie włosy zaczęły wracać do formy, jednak to już nie jest to jak przed zakupem pierwszej prostownicy (teraz mogłabym zwalić winę na rodziców, że w wieku gimnazjalnym pozwolili mi ją kupić, ale nie to tylko i wyłącznie moja wina to ja się uparłam i doprowadziłam do tych okropnych efektów <płacze>). Po pewnym czasie gdy już dorosłam postanowiłam kupić nową prostownice ta już była zdecydowanie lepsza niż pierwsza i co najważniejsze używałam ją tylko w nagłych sytuacjach.

Czym jest dobra prostownica? Mamy wiele podziałów dotyczących prostownic jednak najczęstszym jest ten, który dotyczy rodzaju płytek.

Teflonowe - są to płytki, które nagrzewają się w sposób nierównomierny, przez co niszczymy włosy. Jednak teflon odpory jest na uszkodzenia mechaniczne, dlatego często powłoka teflonowa mieszana jest z innymi elementami.
Ceramiczne - powłoka nagrzewająca się równomiernie, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko przypalenia włosa. Powłoka ta jest śliska więc szybko i łatwo wygładza włosy.
Turmalinowe - płytki emitujące naturalne jony ujemne, które zamykają łuski włosów, dzięki czemu otrzymujemy efekt wygładzonych włosów bez ich niszczenia.
Diamentowe - płytki trwałe i odporne na zarysowanie. Prostownice z płytkami diamentowymi są polecane dla włosów grubych, szorstkich i mocno kręconych.
Mikrokrystaliczne - powłoka płytki pokryta jest mikrokryształkami, dzięki czemu prostuje idealnie włosy.
Tytanowe - płytki trwałe i odporne na uszkodzenia. Nadają się do grubych i kręconych włosów.
Lustrzane - prostownice z tymi płytkami dobrze wygładzają włosy i nadają naturalnego blasku, bez stosowania preparatów.
Marmurowe - płytki najbardziej zaawansowane na rynku. Prostownice z takimi płytkami chłodzą włosy, a prostowanie odbywa się na zasadzie zamykania łusek włosowych.
Oto moja prostownica Remington S8590 Keratin Therapy Pro 
Bezpieczna stylizacja z gwarancją 57% większej ochrony włosów. Technologia Keratin Protective = powłoka Advanced Keratin Ceramic + czujnik temperatury Heat Proctection. Prostownica posiada wbudowany cyfrowy wyświetlacz z 5 stopniową regulacją temperatury w przedziale 160 - 230 stopni.
Prostownica wyposażona jest w mikroodżywkę z kreatyną oraz ochronny czujnik temperatury.
Mikroodżywka z kreatyną -  jest zawarta w płytkach ceramicznych i pod wpływem ciepła wnika we włosy.
Ochronny czujnik temperatury - osadzony w górnej płytce stale wykrywa poziom nawilżenia włosów i automatycznie dostosowuje do niego temperaturę chroniąc przez zniszczeniem.
Prostownice polecam w 100% włosy po prostowaniu są gładkie i nie puszą się.

Włosy podczas prostowania powinny być całkowicie suche, ale to wszyscy wiemy, jednak czy przestrzegamy tego? Nawet jeśli się bardzo spieszysz warto jednak poczekać. Włosy muszą być również dobrze rozczesane oraz równo ułożone między płytkami. Powierzchnia prostownicy nie może być porysowana, nic tak nie niszczy włosów jak stare płytki. Każda prostownica bez względu na cenę i obietnicę producentów niszczy włosy!Bądź na bieżąco: 
FACEBOOK
Copyright © 2014 Dyed Blonde , Blogger