Szklanka owsa = oczyszczanie organizmu

Na pulpicie mam notatnik, a w notatniku listę tematów na bloga. Tylko ja tak mam? Nie wiem czemu, ale ostatnio nie kończą mi się tematy (to chyba dobrze). Mam dobrą pasę, nie chcę słyszeć o czymś takim jak blogowy kryzys czy wypalenie. Teraz jest czas dla mnie, czas dla bloga, poświęcam się mu w 100%. Wieczorami siedzę stukam w klawiaturę i tworzę. 

Dzisiaj opowiem Wam do czego może przydać się owies. W Polsce ziarno owsa przeznacza się przede wszystkim na paszę, jednak coraz częściej wykorzystywane jest w dietetyce, lecznictwie, przemyśle farmaceutycznym, chemicznym lub kosmetycznym. Bardzo popularne są ostatnio kosmetyki z dodatkiem owsa. Kosmetyki kosmetykami, a ja mam lepsze wykorzystanie. 

Szklanka owsa = oczyszczanie organizmu. A dokładnie rzecz biorąc szklanka wywaru z owsa.
Pierwsza rzecz z którą kojarzy się nam owies??? Niech zgadnę... pasza dla koni. Zmieniam Wasze myślenie o 180 stopni, teraz owies będzie Wam się kojarzył z prozdrowotnymi właściwościami.
Pochodzenie: ma niewielkie wymagania, także może być uprawiany wszędzie.
Wygląd: owies to jedno z ciemniejszych zbóż.
Gdzie możesz go kupić: najprościej w sklepie ze zdrową żywnością, jednak jeśli masz babcie, która uprawia pole możesz po prostu ją poprosić, żeby woreczek owsu dała Tobie.
Właściwości: obniża poziom cholesterolu, uspokaja, dobrze wpływa na serce, wzmacnia oporność oraz układ nerwowy,  stabilizuje poziom glukozy we krwi oraz przeciwdziała niszczeniu naszego organizmu przez wolne rodniki. Wszystko to dzięki temu, że owies zawiera: wysoki poziom błonnika, manganu, selenu, magnezu oraz witaminę E.

Ponadto owies:
  • pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów i kości
  • poprawia kondycję włosów, skóry i paznokci 
  • jest dobrym środkiem wspomagającym odchudzanie
  • posiada właściwości łagodzące stany zapalne
  • jest idealny dla osób o wrażliwej i podatnej na alergie skórze.
Jak stosować???
Letnią wodą opłucz ziarna owsa, następnie czubatą łyżkę stołową owsa wsyp do szklanki i zalej ją wrzącą wodą (250 ml). Szklankę odstawiamy na całą noc, a rano po przebudzeniu odcedzamy i pijemy. 
Owies jest "herbatką" praktycznie bez smaku, więc nie musicie się martwić bo na pewno nie będziecie się krzywić. 
Pijemy???
Lubicie taką tematykę???
Zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia są ostatnio w modzie.

P.s. 100 obserwatorów = "mini" konkurs"
Bądź na bieżąco: Copyright © 2014 Dyed Blonde , Blogger